Tomb Raider Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tomb Raider Fan Club

Tomb Raider oyununu sevenlerin adresi.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» İmza Arşivim (msjlar 200ü geçince kilitlenip arşiv olacaktr.)
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPaz Eyl. 19, 2010 4:02 am tarafından YΛĞMUЯ

» Mesaj arttıralım
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:36 pm tarafından YΛĞMUЯ

» Kımılda Kedi (1996)
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:36 am tarafından YΛĞMUЯ

» Niko: Yıldızlara Yolculuk
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:33 am tarafından YΛĞMUЯ

» Yukarı Bak
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:32 am tarafından YΛĞMUЯ

» Barbie Mariposa
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:31 am tarafından YΛĞMUЯ

» Arabalar 2
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:30 am tarafından YΛĞMUЯ

» Aristokediler
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:29 am tarafından YΛĞMUЯ

» Bolt :)..........
 Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:28 am tarafından YΛĞMUЯ

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Kendinize vermeniz gereken beş söz

YazarMesaj
YΛĞMUЯ
Arkeolog
Arkeolog
YΛĞMUЯ

Kendinize vermeniz gereken beş söz  Empty
MesajKonu: Kendinize vermeniz gereken beş söz     Kendinize vermeniz gereken beş söz  EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 12:25 am

“Seni seveceğime Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul sana saygı duyacağıma ve senin değerini bileceğime söz veriyorum…” Düğünlerde tanık olduğumuz Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul neredeyse atasözü haline gelmiş sözler… Her bir kişi diğeriyle sonsuza dek birlikte olacağına söz verir. Hiç kuşkusuz bu Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul ciddi ve derin bir taahhüttür. Nitekim Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul günümüzde boşanma oranı hâlâ yüzde 50 civarındadır.
Neden? Sözünü tutmayanların Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul sözlerine dürüstlük katmayanların oluşturduğu bir toplum muyuz yalnızca? İstatistiklere göre Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul her iki kişiden biri Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul sadakatsizlik Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul istismar Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul cinsellik ve para gibi gerekçelerle sözünü tutmuyor. Ne var ki Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul daha derine indiğinizde Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul bunların evlilik Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul nişan Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul hatta flört öncesinde var olan bir nedenin yalnızca belirtileri olduğunu görürsünüz. Gerçek sorun biz bekarken başlar ve biz ilişki yaşadıkça ortalığı kasıp kavurmaya devam eder. Esas suçlu? Sizsiniz. Esas sorun? Öncelikle hayatınızdaki en önemli eşe Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendinize Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul son derece kritik sözler vermeyi unutmuşsunuzdur.

Gerçek şu ki her ilişki öncelikle BEN ile kurduğumuz ilişkiyle başlar ve biter. Dolayısıyla Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul b
aşkasına herhangi bir söz vermeden önce Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendinize -BEN- aşağıdaki sözleri verin Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul sonra bunlarla yaşamaya başlayın.

Birinci Söz: BEN’i Tanıyorum
“Gerçekten kim olduğumu bilmek için elimden geleni yapmaya ve o insan olarak Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul tam bir farkındalık ve bilinç eşliğinde Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendi içimde bütünlüklü yaşamaya söz veriyorum.”

Kulağa basit geliyor değil mi? Kim olduğunu bilmeyen var mıdır? Ne yazık ki böyle çok insan var. Çoğumuz otomatik pilota bağlanmış vaziyette yaşıyoruz; yapmakta olduğumuz şeyin yaşamda gerçekten istediğimiz şey olup olmadığından tamamen bihaber halde Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul Amerikan Rüyası merdiveninin (üniversite Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul meslek Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul evlilik Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul çocuklar Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul emeklilik) bir sonraki basamağını çıkmak için durmaksızın çalışıyoruz. Ne zaman ki statükoyu sorgulamaya başlıyoruz Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul işte o anda yıllarca korku Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul ego ve duygusal yaralar gibi sağlıksız güdülerle sürüklendiğimiz gerçeğinin ayırdına varıyoruz. Çoğu insan buna “uyanmak” der; çünkü Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendinizin ve yaşamın düşündüğünüzden çok daha fazlası olduğunu kelimenin tam anlamıyla fark ediyorsunuz. Kim olduğunuzu ve yaşamdan ne beklediğinizi bilmek sizin görevinizdir. Duygusal yaralarınızı (Hepimizde vardır) iyileştirmek ve her gününüzü farkında ve bilinçli yaşamak için bu gereklidir.

Sözden Eyleme: Kendi kendini keşif Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul b
aşkalarından yardım almayı gerektirir; bu kişiler Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul henüz göremediğiniz gerçeklere uyanmanızı sağlayacak katalizörlerdir. Hayatınızın öyle pek de harika olmayan bir alanını düşünün. Konuyla ilgili bir kendi kendine yardım kitabı edinin Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul bir çalıştaya katılın ya da bir koçla çalışın. Kendinizi keşfedin.

İkinci Söz: BEN’e Karşı Dürüstüm
“Ne olursa olsun Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendim hakkında ve kendime karşı sarsılmaz ve tavizsiz bir biçimde dürüst olmayı taahhüt ediyorum.”

Elbette Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul en iyi arkadaşınıza (Bu sizsiniz) yalan söylemek baştan sona aptalca görünüyor; ama Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul gerçek şu ki hepimiz kendimize yalan söyledik. İllüzyon Kral ve Kraliçeleri! Neden böyle bir şey yapasınız? Basit. Korkudan. Ama Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul gerçek korkusundan değil; bizi yaşamlarımız ve ilişkilerimiz hakkında illüzyonlar yaratmaya iten Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul gerçeğin doğuracağı sonuçların korkusundan… Birkaçını saymak gerekirse Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul yalnız kalma korkusundan Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul reddedilme korkusundan Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul aptal gibi görünme korkusundan… Ama Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul asıl gerçek şudur: Korku Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul yaşamın bir parçasıdır Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul ondan kaçış yoktur. Ne var ki bir seçim yapma imkanınız vardır; ya hakiki olup korkularınızı irdeleyecek ve gerçeklerinizi bulacaksınız ya da saklanıp korkularınız elinizde patlayıncaya kadar onları görmemezlikten geleceksiniz. Bugün söylediğiniz yalanları bilmek ve yarın yenilerini yaratmaktan vazgeçmek sizin görevinizdir.

Sözden Eyleme: Güvendiğiniz birine sorun: “Sence kendime yalan söylediğim bir konu var mı?” Sonra dinleyin. Tereddütlü olabileceklerini unutmayın. Dolayısıyla Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul onları içgörülerine ihtiyacınız olduğuna ikna edin ve bunu sağladıklarında dikkatle dinleyin ve teşekkür edin.

Üçüncü Söz: BEN’i Seviyorum
“Hayatımın geri kalanında her gün kendimi daha da çok sevmeye ve hayatımdaki herkesten bana karşı aynı sevgiyi göstermelerini talep etmeye söz veriyorum.”

Kendini beğenmenin Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendine saygı duymanın ve güvenmenin ötesinde bir şey olan kendini sevmek Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendinizi bilmek ve kabullenmek Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul hislerinizi doyasıya yaşamak ve yalnızca bütün bunları destekleyen insanları ve durumları hayatınıza çekmek konusunda verilen sarsılmaz bir taahhüttür. Bu sözü vererek Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul özür dilemeye Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul fedakarlıkta bulunmaya Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul küçük oynamaya Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendinizi paralamaya ya da ruhunuzun güzelliğini Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul gücünü ve kutsallığını yüzde yüz onurlandırmayan herhangi bir ilişkiye Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul düşünceye Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul inanca ya da faaliyete katılmaya hayır diyorsunuz. Bazı insanlar Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul sözlük dahil Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendini sevmenin bencilce ve narsistik bir yaklaşım olduğunu söyler. Saçma! BEN’i sevmezseniz Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul hak ettiğiniz koşulsuz sevgiyi b
aşkalarından görmeyi nasıl beklersiniz?

Sözden Eyleme: Kendinizle ömür boyu sürecek bir
aşk ilişkisine girin ya da bunu derinleştirin. En iyi arkadaşınız olun Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendinizi her şeyinizle sevin ve mutluluğunuzu bir öncelik haline getirin.

Dördüncü Söz: BEN’e Güveniyorum
“Sezgilerimi dinlemeye Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul bunun gerçek olduğuna inanmaya ve sunduğu rehberliğe her gün daha çok güvenmeyi öğrenmeye söz veriyorum.”

İçinizde her zaman neyin en iyisi olduğunu bilen çok zeki bir ruh vardır. Bu ruh Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul hoşunuza gitmese bile her zaman doğruyu söyler ve adı “sezgi”dir. Altıncı his Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul içgüdüsel duygu Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul öngörü Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul hatta kafanızın içinde bir ses gibidir. Onu dinlediğinizde Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul iyi şeyler olur; dinlemediğinizde Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul acı ve ızdırap yaşanır. Öyleyse neden kulak ardı edeceksiniz? Bazen sezgimizin söyleyecekleri hoşuma gitmez. Diğer zamanlarda onu mantıksız diyerek dışlarız. Diğer zamanlarda ise onu duyamayız; çünkü korku seslerimiz -bunlara cinler de deniyor- çok daha güçlüdür ve kafamız karışır. Göreviniz Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul sezgi kaslarınızı cin kaslarınızdan daha güçlü hale getirerek sezginizle çok yakın bir ilişki geliştirmektir. Bunun anlamı Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul bugünden itibaren sezginizin söyleyeceklerine kulak vermek ve buna göre davranmaktır.

Sözden Eyleme: Sezginizi çalıştırmaya başlayın. Mantıklı görünmeyen ama doğru olduğu hissini veren bir şey hissettiğinizde Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul gördüğünüzde Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul duyduğunuzda ya da sezdiğinizde işaretleri fark ederek işe başlayın. Size verdiği bilgi doğrultusunda hareket edin ve ne olduğunu gözlemleyin.

Beşinci Söz: BEN’i Onurlandırıyorum
“Kalbimin ve ruhumun arzuladığından daha azına asla razı olmayacağıma söz veriyorum.”

Bu sözü vermek ve tutmak Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul hayatınızı değiştirecektir. Asla razı olmak zorunda olmadığınıza inanırsanız Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul asla olmazsınız. Toplum sizi bunun tersine inanmaya koşullamıştır; dolayısıyla Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kalbinizin ve ruhunuzun gerçekten ne istediğini bulmak ve ardından daha azına razı olmamaya söz vermek sizin görevinizdir. İnsanlar size bunun imkansız ya da bencilce olduğunu söyleyebilirler; ama bunun nedeni Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul o insanların kendi hayatlarında daha azına razı olmalarıdır. Kalbinizin ve ruhunuzun arzuları hakkında bencil olarak nitelendirilebilecek hiçbir şey yoktur. Onları yaşayın. Kendinizi öylesine derinden onurlandırın ve sayın ki hayatınızdaki her şey aynı derin onur ve saygıyı yansıtsın.

Sözden Eyleme: Önceki her söz bu son sözü destekliyor. Dolayısıyla Kendinize vermeniz gereken beş söz  Virgul kendinize bir iyilik yapın ve beş sözün tamamını birlikte verin. Bunları kendi ifadelerinizle yeniden yazın. Yüksek sesle söyleyin. Bunlarla dans edin. Gerçekten taahhüt ettiğinizi hissettirecek her şeyi yapın. Gülünç olun ve kendi BEN töreninizi yapın. Sizce bir BEN töreni yapmak bir b
aşkasına sözler vermek üzere pasta süsü gibi kat kat giyinmekten daha çılgın olabilir mi?

Yazar: Sherri Langburt
https://tombraiderfanclub.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Bir dost edinmek kendi kendinize verdiginiz bir hediyedir.