Tomb Raider Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tomb Raider Fan Club

Tomb Raider oyununu sevenlerin adresi.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» İmza Arşivim (msjlar 200ü geçince kilitlenip arşiv olacaktr.)
 Garip İtiraf  EmptyPaz Eyl. 19, 2010 4:02 am tarafından YΛĞMUЯ

» Mesaj arttıralım
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:36 pm tarafından YΛĞMUЯ

» Kımılda Kedi (1996)
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:36 am tarafından YΛĞMUЯ

» Niko: Yıldızlara Yolculuk
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:33 am tarafından YΛĞMUЯ

» Yukarı Bak
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:32 am tarafından YΛĞMUЯ

» Barbie Mariposa
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:31 am tarafından YΛĞMUЯ

» Arabalar 2
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:30 am tarafından YΛĞMUЯ

» Aristokediler
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:29 am tarafından YΛĞMUЯ

» Bolt :)..........
 Garip İtiraf  EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 3:28 am tarafından YΛĞMUЯ

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Garip İtiraf

YazarMesaj
YΛĞMUЯ
Arkeolog
Arkeolog
YΛĞMUЯ

Garip İtiraf  Empty
MesajKonu: Garip İtiraf     Garip İtiraf  EmptyÇarş. Eyl. 15, 2010 12:36 am

Baharın sarıları arasında çuf çuf yürüyen trenin içinde oturuyor Garip İtiraf  Virgs zaman boşluğunda bir dışarıya bir de okumaktan yorulduğum kitabıma bakıyordum. Aslında ne gördüklerimi gerçekten görebiliyor Garip İtiraf  Virgs ne de okuduklarımı okuyordum. Beynimde öyle bir fazlalık vardı ki Garip İtiraf  Virgs kapasitesi elli kilo olan birinin iki yüz elli kiloya ulaşmış hali gibiydi. Bu tempoda en az iki beyin daha lazımdı bana.

Düzensiz yemek yiyor ve kilo alıyordum. Gelen bir diyet veriyor Garip İtiraf  Virgs giden kolay bulunacak sağlıklı yiyeceklerden ve yogadan bahsediyordu. Benim derdim diyet yapmak isteyip de yapamamak Garip İtiraf  Virgs uyumak isteyip de uyuyamamak Garip İtiraf  Virgs kendime zaman ayırabilip de ayıramamak değildi. İsteyip de yapmadığım değil Garip İtiraf  Virgs yapmaya fırsat bulamayışımdı.

Trenin arka vagonunda bulunan kafede oturmuş kahvemi içiyor dum. Dördüncü kahvemdi bu.

Çay tiryakisi iken Garip İtiraf  Virgs kaderimde hüpür hüpür kahveleri ürmekte vardı.

İnsanın kendini kaybetmesi bu olsa gerek herhalde dedim. Elden gidiyordum ya Garip İtiraf  Virgs hayırlısı dedi içimden bir ses. İçimdeki seslere bile yabancı olmuş ben Garip İtiraf  Virgs şu anda önümde yaklaşık doksan dakika yolculuk olduğunu düşündüm. İçimdeki sesi anlamaya halim yoktu.

Bu doksan dakika beni yiyip bitiriyordu.

Mumla aradığım boş bir vakit vardı elimde. Öyle bir vakit ki yeri göğü inletecek bir futbol maçı oynayacak Garip İtiraf  Virgs güzellik salonuna gidip bakım yaptıracak Garip İtiraf  Virgs çay bahçesinde keyif yapacak Garip İtiraf  Virgs demlenecek hatta ıkına ıkına çocuk doğuracak kadar zamanım vardı. Ah be dedim Garip İtiraf  Virgs kim bizim düşmanımız Garip İtiraf  Virgs zaman mı? Aylarca beş dakikanın hasretini çekip özlemle deniz kıyısında huzurun kucağında pışpışlanmayı hayal ederken Garip İtiraf  Virgs kolalanmış jilet giysilerin içinde şekersiz kahve içiyor gavur memleketinin arka sokaklarından geçen trenin içinde tek başıma kayboluşumu düşünüyordum.

Kaderimiz kendi elimizde diyenlere sövesim geldi. Buna tepki gösterenlereyse cevabım hazırdı. Doğumuma kadar inebilir Garip İtiraf  Virgs dünyaya geldiğimiz andan sonra adımızın bile Garip İtiraf  Virgs seçme şansımızın olmadığı ailemizin verdiğini söyleyebilirdim. Ailenin ideolojisi Garip İtiraf  Virgs onların inançları Garip İtiraf  Virgs davranış biçimlerini alır Garip İtiraf  Virgs onların iyisi ile dost olurken Garip İtiraf  Virgs kötüsüne düşman olduğumuzla devam ederdim. Doğrularımız ve yanlışlarımız bile önceden belirlenirdi. Sonra büyüdük adam olduk derken dünyanın yüklerini omuzlar zamanla yarışır istisnasız kaybederiz. Kime sorsan zamanı yetersiz bulur.

Garson kızdan bir bardak su getirmesini istedim. Belki bana küfür ediyordu içinden. Çünkü uykuya hasret bakışları yeter be diyordu.

Nerde kalmıştım? Evet kaderimde.

Karakterimizi büyüdüğümüz aile belirliyor Garip İtiraf  Virgs yaşamda duruşumuzu Garip İtiraf  Virgs arkadaş ilişkimizi bilinçaltında etkiliyor bizi biz yapan biz değil Garip İtiraf  Virgs seçme şansımız olmayan ailemiz ve yaşadığımız toplum belirliyor.

Bunlar beni belirlerken Garip İtiraf  Virgs benim en değerlim Garip İtiraf  Virgs boş vaktimi bir trende geçirmemi kim belirliyordu? Hayatımı birilerinin eline vermiş çuf çuf gidiyordum.

Karşı masada oturan kel kafalı otuzların ortasında bir adam gözüme çarptı. Belli ki o da canı sıkılmış Garip İtiraf  Virgs etrafı asabi gözlerle süzen Garip İtiraf  Virgs her halinden memnun olmadığı anlaşılan bayanı izliyordu.

Yani beni.

Eşitliğin hiçbir anlamda olmadığı bir dünyada ipleri elimde tutabilmem için bana bakan adama yüz vermemem gerekiyordu. Keltoş Garip İtiraf  Virgs bir sen eksiksin!

Saate baktığımda zamanımı çatır çatır yiyen trenin içinde ¤¤¤¤en üç dakika daha geçirecektim.

Gözlerimi içime çevirdim.

Şimdi Bodrum'da güneşin eteğinde uzanırken rüzgarın kollarımı okşaması vardı. Turkuaz cazibeli serin manzaraya naz yapasım vardı. Akvaryumda suya dalıp dalıp çıkmak Garip İtiraf  Virgs denizin dibinde beyaz kumun üzerinde usulca ilerleyen ahtapotu izleyerek onun telaşsız yaşamına özenmek vardı. Bir of çektim ve içimden kopup gözlerimi dışarıya çevirdim. Hava bir açıp bir kapatıyordu. Penceremde önünden geçtiğimiz bir bina dikkatimi çekti.

Camlarda numaralar yazıyordu.

İçeride pembe loş bir ışık vardı.

Dikkatli baktığımda 4 numarada göğüsleri boşalmış Garip İtiraf  Virgs yıpranmış dantel külotlu bir kadın gördüm. Trene el sallıyordu. Bodrumda olmadığıma üzülürken yorgun kadının yerinde olup Garip İtiraf  Virgs uzaktan ulaşamadığım bir trende olmaya hayal etmediğim için sevindim. Beterin beterini gördüğümde aklımız başımıza geliyor ya Garip İtiraf  Virgs ne kadar şanslısın kızım dedim.

Çantamdan bir dergi çıkardım.

Derginin kapağındaki beyaz kumlara uzanmış huzurlu kadını görünce mütevaziliğime kızdım. Şansın içinde şanssızlık kimin oyunuydu bana? Bir anda fazlasını istemeye hakkım olmadığını düşündüğüm için kendime kızdım. İçimdeki buluğ çağındaki ses Garip İtiraf  Virgs of be amma kararmışız dedi. Bitirmişler bizi kızım Garip İtiraf  Virgs yemişler resmen dedi.

Beklemekten sıkılan keltoş Garip İtiraf  Virgs gelip masama oturdu. Küfür etmekten geçmiş garson kız ayakta uyuyordu adam çağırıp bir kahve istediğinde.

Avukat Peter Garip İtiraf  Virgs eşinden ayrılmış hafta sonu için çocuğunu görmeye gidiyordu. Tahmin ettiğim gibi otuz dört yaşında Garip İtiraf  Virgs büyük bir cep telefonu şirketinin avukatlığını yapıyormuş. Onu görünce kendimi daha şanslı hissettim. En azından yalnız yaşamıyor Garip İtiraf  Virgs ara sıra aynı sofrayı paylaşabildiğim bir ailem vardı.

Yanlış anlamamamı Garip İtiraf  Virgs beni de yalnız görünce yolculuk arkadaşı olabileceğimizi söyledi.

Avukatlığın kelini gidermeyeceğine göre Garip İtiraf  Virgs bende de bu bezginlik olduğu sürece yanlış anlamam olanaksızdı demeyi isterdim.

Önce konuşmadım. Onu dinledim. Üniversiteyi aksatmadan çok iyi bir derece ile bitirdiğini Garip İtiraf  Virgs koskoca bir şirketin baş avukatı olduğunu Garip İtiraf  Virgs dünyada nereleri gezdiğini Garip İtiraf  Virgs miktarını söylemese de çok para kazandığını söyledi. Sığındığı bütün maddi gücünü saydı durdu. Ev Garip İtiraf  Virgs araba Garip İtiraf  Virgs yat Garip İtiraf  Virgs yazlık.

Sonra yorulmuş olacak ki Garip İtiraf  Virgs derin bir nefes alıp dışarıya baktı.

Hayatından memnun musun diye yapıştırdım adama. Bilmediğini söyledi.

Sevgisiz yaşıyorsun değil mi Garip İtiraf  Virgs dedim. Evet Garip İtiraf  Virgs dedi.

Senin için hangisi daha önemli diye sordum. Bilmem dedi. Bu kaçamak cevabı kabul etmeyeceğimi anlayınca Garip İtiraf  Virgs olanla en iyisini yapmaya çalışıyorum dedi.

Peh! Erkek milleti işte Garip İtiraf  Virgs elindeki ile yetinmeye çalışıp bir kadın uğruna savaşmayı aklına bile getirmez. Nerde mücadeleci ruhunuz? Aşk nerde? Yok mu hiçbirinizin içinde bir gram Che'lik? Kendi kimliğinden sıyrılarak içindeki sesinle bana mutluluğu anlatır mısın dedim.

Mutlu bir yuva Garip İtiraf  Virgs güzel bir ev Garip İtiraf  Virgs iyi bir iş ve hayatımın sonunda torunlarımla geçireceğim vakit.

Hayal hayal hayal! Ama pratiği bir kadın gelsin de uygulasın! Sonra sen de hazıra konup paranla her şeyi tek başına yaptığını iddia et!

Mutluluğu ilk sıraya ve maddiyatı son sıraya koyduğun halde Garip İtiraf  Virgs bana malvarlığı ve işinden bahsediyordu. Yani mutsuzdu. Söyledim. Sustu.

Sonra da git başka karılarla ye malını? Nerde mutlu yuva hayalleri? Yok erkeğim Garip İtiraf  Virgs ihtiyacım var şuna buna Garip İtiraf  Virgs yok benimle ilgilenmedi çocuk olduktan sonra ayakları! Sen onu düşünmekten başka ne yaptın?

Saate baktığımda yirmi yedi dakika kalmıştı.

Eşin olsa ona eşit hakları tanır miydin dedim. Tabii ki dedi. Tabii dedim.

Onunla yemek yapar Garip İtiraf  Virgs ev işlerinde yardımcı olur Garip İtiraf  Virgs rafların tozunu alır miydin dedim. Evet dedi. Tersini düşünemem dedim.

Ama yapılan araştırmalarda Garip İtiraf  Virgs ev içinde eşitliğin cicim ayları kadar sürdüğünü Garip İtiraf  Virgs insanlar birbirine alışınca bu tür işlerin otomatikman kadına kaldığını söyledim. Bir ilişki ne kadar uzun sürerse erkeklerin zamanla daha az ev işlerinde kadına yardımcı olduğunu istatistiklerden aldığımı söyledim.

Keltoş gülümsedi. Dişleri kafası gibiydi. Biçimsiz. Çok ilginç birisi olduğumu söyledi. İlginçtim galiba Garip İtiraf  Virgs çünkü içimdeki ses ona keltoş diyordu. İçimdeki ses onun her söylediği söze laf yetiştiriyordu. İlginç olmalıydım gerçekten de. Buna inanmaya başlarken Garip İtiraf  Virgs bu konuşmadan sonra onda nelerin değişeceğini düşündüm.

Dört dakika sonra tren duracak ve ben bu çok başarılı ama mutsuz keltoş avukatı bir daha görmeyecektim. Beni bir daha görmeyeceksin dedim Garip İtiraf  Virgs bana çevrende kimseye söyleyemeyeceğin bir sırrını verebilir misin dedim.

Sakin söylediğim bu sözlerimin yüzüne tüyden bir tokat gibi indiğini gördüm.

Gülümsedi. Annesinin en sevdiği tebessümü gibiydi utangaç oğlan gülüşü.

Var dedi.

Patronumun karısı ile yatıyorum dedi. ???! Şimdi bana tokat inmişti ama demirdendi.

O çok bilmiş adamı asice uğurlamadan uçup gitmiş Garip İtiraf  Virgs iyice dumur olmuştum. Puşt keltoş ben de sana acıyacaktım neredeyse dedi duygusal sesim.

İhanet kimden yana dedim ne dediğimi anlayamadan.

İhanet değil ama mutsuzluk bizden yana dedi.

Neden mutsuzluk sizden yana dedim.

Sevişmek üç dakika zevk veriyorken Garip İtiraf  Virgs korkusu ve ara sıra hortlayan vicdanı azabı hiç dinmiyor dedi.

Erkek milleti değil miydi sonuçta fazla şaşırmaya gerek yoktu.

Araya giren içimdeki ses Garip İtiraf  Virgs vay be dedi. Tırsmış puşt keltoş!

Ya senin dedi.

Kendime döndüm. Döndüm ve gördüklerime inanamadım. Tanımadığım bir insanla paylaşacak bir sırrım bile yoktu! Ama altta kalıp son dakika gol yiyebilir miydi bu asil gönlüm? Asla!

Kedim komşunun kedisini düzüyor diyebilirdim fakat bu çok açık bir atmaca olurdu.

Buradan kaçıp gitmek Garip İtiraf  Virgs asla olamayacak bir yerde olmak isterdim dedim.

Nerde dedi?

Şu anda okuduğun yerde Garip İtiraf  Virgs satırlarda olmak isterdim.

Kaçamadığım tutsaklığımda senin bilinçaltında hatırlanmayan bir düşünce olmak Garip İtiraf  Virgs hür olmak isterdim.

Düşünüyorsan öyleyse varsın dedi.

Bu cümleyi bir yerden ısırıyor gözüm... Ne kadar varım dedim?

Düşündüğün kadar dedi.

Tren pembe diyara gelmişti..

Gecenin üçünde pembe diyarın ortasında inip masalları izlemeye başladım. Olmak istediğim yerde duruyordum.

Ya keltoş?

Onu dün gece öğlen indiğim trende bırakmıştım. Ama onu dinleyerek düşündüğüm yerde var olmaya çalışıyordum.

Gecenin üçünde boş bir otel odasında güneşli huzur diyarındaydım.

Düşündüğüm kadar vardım gerçekten de. Turkuazın serin sularından çıkmış güneşin eteğinde ılık rüzgarın kollarımı okşamasının tadını çıkarıyordum.
https://tombraiderfanclub.yetkin-forum.com

Garip İtiraf
1 sayfadaki 1 sayfası