Tomb Raider Fan Club

Tomb Raider oyununu sevenlerin adresi.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» İmza Arşivim (msjlar 200ü geçince kilitlenip arşiv olacaktr.)
Paz Eyl. 19, 2010 4:02 am tarafından YΛĞMUЯ

» Mesaj arttıralım
Perş. Eyl. 16, 2010 3:36 pm tarafından YΛĞMUЯ

» Kımılda Kedi (1996)
Perş. Eyl. 16, 2010 3:36 am tarafından YΛĞMUЯ

» Niko: Yıldızlara Yolculuk
Perş. Eyl. 16, 2010 3:33 am tarafından YΛĞMUЯ

» Yukarı Bak
Perş. Eyl. 16, 2010 3:32 am tarafından YΛĞMUЯ

» Barbie Mariposa
Perş. Eyl. 16, 2010 3:31 am tarafından YΛĞMUЯ

» Arabalar 2
Perş. Eyl. 16, 2010 3:30 am tarafından YΛĞMUЯ

» Aristokediler
Perş. Eyl. 16, 2010 3:29 am tarafından YΛĞMUЯ

» Bolt :)..........
Perş. Eyl. 16, 2010 3:28 am tarafından YΛĞMUЯ

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Paylaş | 
 

  Kendinize vermeniz gereken beş söz

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
YΛĞMUЯ
Arkeolog
Arkeolog
avatar

Mesaj Sayısı : 201
Kayıt tarihi : 14/09/10

MesajKonu: Kendinize vermeniz gereken beş söz    Çarş. Eyl. 15, 2010 12:25 am

“Seni seveceğime sana saygı duyacağıma ve senin değerini bileceğime söz veriyorum…” Düğünlerde tanık olduğumuz neredeyse atasözü haline gelmiş sözler… Her bir kişi diğeriyle sonsuza dek birlikte olacağına söz verir. Hiç kuşkusuz bu ciddi ve derin bir taahhüttür. Nitekim günümüzde boşanma oranı hâlâ yüzde 50 civarındadır.
Kendinize vermeniz gereken beş söz
Neden? Sözünü tutmayanların sözlerine dürüstlük katmayanların oluşturduğu bir toplum muyuz yalnızca? İstatistiklere göre her iki kişiden biri sadakatsizlik istismar cinsellik ve para gibi gerekçelerle sözünü tutmuyor. Ne var ki daha derine indiğinizde bunların evlilik nişan hatta flört öncesinde var olan bir nedenin yalnızca belirtileri olduğunu görürsünüz. Gerçek sorun biz bekarken başlar ve biz ilişki yaşadıkça ortalığı kasıp kavurmaya devam eder. Esas suçlu? Sizsiniz. Esas sorun? Öncelikle hayatınızdaki en önemli eşe kendinize son derece kritik sözler vermeyi unutmuşsunuzdur.

Gerçek şu ki her ilişki öncelikle BEN ile kurduğumuz ilişkiyle başlar ve biter. Dolayısıyla b
aşkasına herhangi bir söz vermeden önce kendinize -BEN- aşağıdaki sözleri verin sonra bunlarla yaşamaya başlayın.

Birinci Söz: BEN’i Tanıyorum
“Gerçekten kim olduğumu bilmek için elimden geleni yapmaya ve o insan olarak tam bir farkındalık ve bilinç eşliğinde kendi içimde bütünlüklü yaşamaya söz veriyorum.”

Kulağa basit geliyor değil mi? Kim olduğunu bilmeyen var mıdır? Ne yazık ki böyle çok insan var. Çoğumuz otomatik pilota bağlanmış vaziyette yaşıyoruz; yapmakta olduğumuz şeyin yaşamda gerçekten istediğimiz şey olup olmadığından tamamen bihaber halde Amerikan Rüyası merdiveninin (üniversite meslek evlilik çocuklar emeklilik) bir sonraki basamağını çıkmak için durmaksızın çalışıyoruz. Ne zaman ki statükoyu sorgulamaya başlıyoruz işte o anda yıllarca korku ego ve duygusal yaralar gibi sağlıksız güdülerle sürüklendiğimiz gerçeğinin ayırdına varıyoruz. Çoğu insan buna “uyanmak” der; çünkü kendinizin ve yaşamın düşündüğünüzden çok daha fazlası olduğunu kelimenin tam anlamıyla fark ediyorsunuz. Kim olduğunuzu ve yaşamdan ne beklediğinizi bilmek sizin görevinizdir. Duygusal yaralarınızı (Hepimizde vardır) iyileştirmek ve her gününüzü farkında ve bilinçli yaşamak için bu gereklidir.

Sözden Eyleme: Kendi kendini keşif b
aşkalarından yardım almayı gerektirir; bu kişiler henüz göremediğiniz gerçeklere uyanmanızı sağlayacak katalizörlerdir. Hayatınızın öyle pek de harika olmayan bir alanını düşünün. Konuyla ilgili bir kendi kendine yardım kitabı edinin bir çalıştaya katılın ya da bir koçla çalışın. Kendinizi keşfedin.

İkinci Söz: BEN’e Karşı Dürüstüm
“Ne olursa olsun kendim hakkında ve kendime karşı sarsılmaz ve tavizsiz bir biçimde dürüst olmayı taahhüt ediyorum.”

Elbette en iyi arkadaşınıza (Bu sizsiniz) yalan söylemek baştan sona aptalca görünüyor; ama gerçek şu ki hepimiz kendimize yalan söyledik. İllüzyon Kral ve Kraliçeleri! Neden böyle bir şey yapasınız? Basit. Korkudan. Ama gerçek korkusundan değil; bizi yaşamlarımız ve ilişkilerimiz hakkında illüzyonlar yaratmaya iten gerçeğin doğuracağı sonuçların korkusundan… Birkaçını saymak gerekirse yalnız kalma korkusundan reddedilme korkusundan aptal gibi görünme korkusundan… Ama asıl gerçek şudur: Korku yaşamın bir parçasıdır ondan kaçış yoktur. Ne var ki bir seçim yapma imkanınız vardır; ya hakiki olup korkularınızı irdeleyecek ve gerçeklerinizi bulacaksınız ya da saklanıp korkularınız elinizde patlayıncaya kadar onları görmemezlikten geleceksiniz. Bugün söylediğiniz yalanları bilmek ve yarın yenilerini yaratmaktan vazgeçmek sizin görevinizdir.

Sözden Eyleme: Güvendiğiniz birine sorun: “Sence kendime yalan söylediğim bir konu var mı?” Sonra dinleyin. Tereddütlü olabileceklerini unutmayın. Dolayısıyla onları içgörülerine ihtiyacınız olduğuna ikna edin ve bunu sağladıklarında dikkatle dinleyin ve teşekkür edin.

Üçüncü Söz: BEN’i Seviyorum
“Hayatımın geri kalanında her gün kendimi daha da çok sevmeye ve hayatımdaki herkesten bana karşı aynı sevgiyi göstermelerini talep etmeye söz veriyorum.”

Kendini beğenmenin kendine saygı duymanın ve güvenmenin ötesinde bir şey olan kendini sevmek kendinizi bilmek ve kabullenmek hislerinizi doyasıya yaşamak ve yalnızca bütün bunları destekleyen insanları ve durumları hayatınıza çekmek konusunda verilen sarsılmaz bir taahhüttür. Bu sözü vererek özür dilemeye fedakarlıkta bulunmaya küçük oynamaya kendinizi paralamaya ya da ruhunuzun güzelliğini gücünü ve kutsallığını yüzde yüz onurlandırmayan herhangi bir ilişkiye düşünceye inanca ya da faaliyete katılmaya hayır diyorsunuz. Bazı insanlar sözlük dahil kendini sevmenin bencilce ve narsistik bir yaklaşım olduğunu söyler. Saçma! BEN’i sevmezseniz hak ettiğiniz koşulsuz sevgiyi b
aşkalarından görmeyi nasıl beklersiniz?

Sözden Eyleme: Kendinizle ömür boyu sürecek bir
aşk ilişkisine girin ya da bunu derinleştirin. En iyi arkadaşınız olun kendinizi her şeyinizle sevin ve mutluluğunuzu bir öncelik haline getirin.

Dördüncü Söz: BEN’e Güveniyorum
“Sezgilerimi dinlemeye bunun gerçek olduğuna inanmaya ve sunduğu rehberliğe her gün daha çok güvenmeyi öğrenmeye söz veriyorum.”

İçinizde her zaman neyin en iyisi olduğunu bilen çok zeki bir ruh vardır. Bu ruh hoşunuza gitmese bile her zaman doğruyu söyler ve adı “sezgi”dir. Altıncı his içgüdüsel duygu öngörü hatta kafanızın içinde bir ses gibidir. Onu dinlediğinizde iyi şeyler olur; dinlemediğinizde acı ve ızdırap yaşanır. Öyleyse neden kulak ardı edeceksiniz? Bazen sezgimizin söyleyecekleri hoşuma gitmez. Diğer zamanlarda onu mantıksız diyerek dışlarız. Diğer zamanlarda ise onu duyamayız; çünkü korku seslerimiz -bunlara cinler de deniyor- çok daha güçlüdür ve kafamız karışır. Göreviniz sezgi kaslarınızı cin kaslarınızdan daha güçlü hale getirerek sezginizle çok yakın bir ilişki geliştirmektir. Bunun anlamı bugünden itibaren sezginizin söyleyeceklerine kulak vermek ve buna göre davranmaktır.

Sözden Eyleme: Sezginizi çalıştırmaya başlayın. Mantıklı görünmeyen ama doğru olduğu hissini veren bir şey hissettiğinizde gördüğünüzde duyduğunuzda ya da sezdiğinizde işaretleri fark ederek işe başlayın. Size verdiği bilgi doğrultusunda hareket edin ve ne olduğunu gözlemleyin.

Beşinci Söz: BEN’i Onurlandırıyorum
“Kalbimin ve ruhumun arzuladığından daha azına asla razı olmayacağıma söz veriyorum.”

Bu sözü vermek ve tutmak hayatınızı değiştirecektir. Asla razı olmak zorunda olmadığınıza inanırsanız asla olmazsınız. Toplum sizi bunun tersine inanmaya koşullamıştır; dolayısıyla kalbinizin ve ruhunuzun gerçekten ne istediğini bulmak ve ardından daha azına razı olmamaya söz vermek sizin görevinizdir. İnsanlar size bunun imkansız ya da bencilce olduğunu söyleyebilirler; ama bunun nedeni o insanların kendi hayatlarında daha azına razı olmalarıdır. Kalbinizin ve ruhunuzun arzuları hakkında bencil olarak nitelendirilebilecek hiçbir şey yoktur. Onları yaşayın. Kendinizi öylesine derinden onurlandırın ve sayın ki hayatınızdaki her şey aynı derin onur ve saygıyı yansıtsın.

Sözden Eyleme: Önceki her söz bu son sözü destekliyor. Dolayısıyla kendinize bir iyilik yapın ve beş sözün tamamını birlikte verin. Bunları kendi ifadelerinizle yeniden yazın. Yüksek sesle söyleyin. Bunlarla dans edin. Gerçekten taahhüt ettiğinizi hissettirecek her şeyi yapın. Gülünç olun ve kendi BEN töreninizi yapın. Sizce bir BEN töreni yapmak bir b
aşkasına sözler vermek üzere pasta süsü gibi kat kat giyinmekten daha çılgın olabilir mi?

Yazar: Sherri Langburt

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
I love youuuu !

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://tombraiderfanclub.yetkin-forum.com
 
Kendinize vermeniz gereken beş söz
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Tomb Raider Fan Club :: Serbest Kürsü :: Süper Cafe-
Buraya geçin: