Tomb Raider Fan Club

Tomb Raider oyununu sevenlerin adresi.
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» İmza Arşivim (msjlar 200ü geçince kilitlenip arşiv olacaktr.)
Paz Eyl. 19, 2010 4:02 am tarafından YΛĞMUЯ

» Mesaj arttıralım
Perş. Eyl. 16, 2010 3:36 pm tarafından YΛĞMUЯ

» Kımılda Kedi (1996)
Perş. Eyl. 16, 2010 3:36 am tarafından YΛĞMUЯ

» Niko: Yıldızlara Yolculuk
Perş. Eyl. 16, 2010 3:33 am tarafından YΛĞMUЯ

» Yukarı Bak
Perş. Eyl. 16, 2010 3:32 am tarafından YΛĞMUЯ

» Barbie Mariposa
Perş. Eyl. 16, 2010 3:31 am tarafından YΛĞMUЯ

» Arabalar 2
Perş. Eyl. 16, 2010 3:30 am tarafından YΛĞMUЯ

» Aristokediler
Perş. Eyl. 16, 2010 3:29 am tarafından YΛĞMUЯ

» Bolt :)..........
Perş. Eyl. 16, 2010 3:28 am tarafından YΛĞMUЯ

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Paylaş | 
 

 Tomb Raider Hikaye

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
YΛĞMUЯ
Arkeolog
Arkeolog
avatar

Mesaj Sayısı : 201
Kayıt tarihi : 14/09/10

MesajKonu: Tomb Raider Hikaye   Salı Eyl. 14, 2010 2:54 am

Hikaye


Jacqueline Natla
Hikayenin en başı 1945 te Meksika Los Alamos'ta başlıyor; mantar şeklinde bir bulut şehri ele geçirip yutar, şehre dair sadece kristal bir bina ve binanın gönderdği bilinmeyen kanatlı uçan bir yaratık görünmektedir. 51 yıl sonra oyun bizi Hindistan Calcutta'da geçen bir olaya gönderiyor ve esas hikaye başlıyor. Lara Croft, Lord Richard Croft'un kızı bağımsız bir iş kadını Jacqueline Natla tarafından onun uzun süredir yardımcısı olan Larson'un tavsiyesiyle işe alınıyor. Natla Atlantean Scion taşını -ki bu taş bir atlantik şehrin kalbinde yakılmış mistik güçleri olan antika bir parçadır- oluşturan 3 parçanın yerini gösterir ve Laradan bu parçaları onu için getirmesini ister. Lara emin olmadan arkasına yaslanır ve bu açıklamayı duyar duymaz yerinden fırlar. Babasını ve kendisini düşündükçe iç arzuyla dolar ve bu parçayı bulmaya karar verir. Lady Croft Natla'nın talimatlarıyla kayıp şehir Vilcabamba'yı araştırmak için Perunun buzlu dağlarına yolculuğa çıkar.


Lara, Qualopec'in mezarının dışında Larson'la kavga eder.
Kayıp Vadide yaptığı yolculukta dünyadan soyu tükenmiş dinazorlarla ve zorlu bubi tuzaklarıyla yüzleşen Lara, harap olmuş bir mezarlığa varır, Milenyum içinde keşfedilmemiş olan bu yere. Bir demonun içinde Lara Qualopec'in cesedini bulur. Duvardaki kabartmaları incelerken Atlantis'in sular altında kalmasından önce Atlantis'in 3 tanrısınden biri olan Qualopec'in Scion taşının elndeki parçasını ölürken bile izlemeye devam ettiğini okur. Kalıntılara daha çok yaklaştıkça canavar türü yaratıklardan biri aniden ona kükrer yere yavaş yavaş düşmeden önce. Mezarlığın yaşanan bir yer olmadığını fark eden Lara, Scion taşını alır. Mezar çökmeye başlar ve Lara kaçmak için hızla koşmaya başlar. Lara etrafa cesareti kırılmış bir şekilde bakarken Qualopec tahtından yükselir. Şansa bağlı olarak düşen enkaz parçalarından biri Qualopec'i sıkıştırır. Lara kaçmayı başarır, ama nasılsa, suyun yüzeyine çıkmasıyla Larson'u onun zorlu işini elinden almaya hazır olarak bulur. Payçayı ona vermeyi reddetmesiyle çok şiddetli bir kavgaya tutuşurlar ve Lara doğal olarak kazanır. Larson'u bir güzel dövdükten sonra, Larson Natla tarafından 2.parçayı bulmakla görevlendirilmiş başka bir arkeolojisti gösterir ve Lara'yı daha fazla bilgi için Natla Technologies' e göndermek için kışkırtır. Bir video iletişim klibi Natla'nın Lara'nın asla parçayı göstermeyeceğini bildiğini ve diğer arkeolojist Pierre Dupont'un Greek Isles- St.Francis Folly'deki tapınağın önünde derhal Natla ile buluştuğunu gösterir.


Lara, Yunanistan'da yapının ikinci parçası için Pierre'yle mücadele eder
Rakip arkeolojist Pierre Dupont'a karşı burada araştırmalara başlar. Lara Tihocan'ın mezarını keşfeder, 3 tanrıdan 2.si ve tabutu boş olup cesedinin yeri bilinmeyen Tihocan'ın. Pierre Laraya yetişir ve Scion'un Qualopec'e ait parçasını ona vermezse onu öldüreceğini söyler... Lara reddeder ve Pierre mezardan kaçana kadar ona saldırır. Her nasılda ,iki kantaron canlanırlar ve Pierre'i ölüme sürüklerler. Tihocan'ın mezarından kaçtıktan sonra, Lara Scion taşının 3. ve son parçasını Mısır'daki tapınaktan almak için orayı terk eder. Onu ele geçirmesiyle, tapınaktan ayrılır ve 3 parçayı hemen birleştirir. Brden gözleri kararır ve zamanın başlangıcında baş tanrının 3. tanrıya öğüt verdiği hakkında bir imge görür, ki 3.tanrı Natla'nın kendisidir. Kutsal rütbesnden atılır ve Atlantis'in kendi ordusunu baş tanrıya karşı Scion'u kullanmasının 7. yılında serbest bırakmaktan ayıplanır. Sonra Los Alamos'taki kristal bir binanın içine hapsedilir.


Lara, diğer krallar tarafından Natla'nın cezalandırıldığını izler.
Natla sonra sakince tamamlanmış parçayı şok olmuş ve Natla'nın hizmetkarı Kold tarafından yakalanmış Lara'nın elinden alır. Lara ona 7. yılın ne olduğunu sorar, Natla ise Lara'ya bunları nasıl ortaya çıkardığını sorar. Natla hizmetkarına hemen onu öldürmesin emreder. Kid, Nat'nın diğer hizmetkarı, Lara'ya ateş etmeye gider, ama Larson onu ittirerek engeller ve Kid shotgunla yaptığı atışta Lara'yı vuramaz. Lara kaçar ve Larson'un ateş etmesiyle köprünün kenarından aşağı göle atlar. Lara motorsikletiyle Natlanın peşine düşer, Natla'nın bulunmayan botuna gizlice girmeye karar verir. Atlantis'ten kalan adaya kısa sürede yol almaya başlarlar, ki bu adada Natla'nın operasyonlarının belirlendiği adadır. İçerde Larson'la tekrar karşılaşır, ve Larson onun daha uzağa gitmesini engellemek için bir anahtar tutmaktadır. Larson onunla alay eder, onu asla vuramayacağını iddia eder. Lara'yı yolunda geciktirmek için zorlar, ve Lara'ya onu asla vuramayacağını çünkü onun birini vuran bir insan olamayacağını söyler.Lara ise "Ben senin düşündüğün kişi değilim" diye cevap verir ve Larson'a göğsünden 3 kere ateş eder. Larson dizlerinin üzerine düşer, zorlukla nefes alarak yere kapanır ve yardım etmesi için Lara'ya elin kaldırır. Lara elini onun göğsüne koyar ve onu çevirip cebinden anahtarı elinden alır. Ellerine korkuyla bakar ve yaptığını düşünüp bunu aslından tüm iy insanlar için yaptığını unutarak, gayretle ellerindeki bolca kanı hayali olarak silkeler, şu ana kadar öldürdüğü ilk insana vicdan azabı duyarak bakar. Yoluna devam ederken Natla'nın hizmetkarlarından biri elinde bıçakla odanın önünde nöbet tuttuğunu görür. Lara onu eğer geçmesine izin vermezse sonunun Larson gibi olacağını söyler. Natla'nın diğer hizmetkarı "Kid" elinde bir çift Uzi silahla ortaya çıkar. Lara savunmak için onlara ateş eder, ama her nasılsa Kold Kid'i Lara'yı kendisi öldürmek istediği için bıçaklar. Kold Lara'yı boğazından sıkarak duvara yapıştırır, ama Lara Kid'in ölmeden önce Kold'a Uzileriyle ateş etmesiyle kurtulur. Lara en sonunda piramidin altında yanan Scion'u aktif hale getiren piramitteki Natla'ya yetişir. Natla Lara'ya artık zirvede olduğunu, üçünün de gücünü hükmetmek için kullanabileceğini, Qualopec ve Thocan'ın 7.yılını yok edemeyecek kadar güçsüz olduğunu söyler, ama Lara'nın Natla'yı durdurablecek kadar gücü vardır.


Natla, Lara'ya ölümsüzlüğü teklif eder
Lara ellerine bakar ve babasından Scion'a ateş edip onu yok ettiği için özür diler. Natla öfkeyle dolar ve onu platformdan ittirir, kendisi de Lara'yla beraber düşmeye başlar. Lara karşı taraftaki platformu kancalı ipiyle tutar, Natla ise uçurumdan lavlara doğru düşmeye devam eder. Natla sonra onun karşısında göğüs gerer, hala canlı olarak, Lara'yı da döktüğü onca kandan sonra kalbinin en az kendi kalbi kadar kötü olduğu konusunda ikna etmeye çalışır. Natla Lara'yı boğazından yakalar, kendisinin ölümsüz olduğunu, asla öldürülemeyeceğini söyler. Final dövüş Natla'nın kendisiyle olur, ve en sonunda Natla Lara'nın pistollerini elleriyle vurarak düşürür ve Lara'ya buraya gelmekle ney başadığını, anca "Lara'nın türünün geçici varlığını ortadan kaldırmayı" başardığını söyler. Natla Lara'ya Atlantis'in diğer kalıntısını bulup planını devam ettireceğini ama artık Lara'nın her şeyi kaybettiğini söyler. Lara pistollerini alır, sNatla'ya gözünden ateş eder ve düşmek üzere olan sütunun altından onu alır. Natla Lara ona düşen sütundan bakarken acıyla tiz bir çığlık atar ve Lara Natla'ya her şeyi kaybetmediğini söyler.Lara çökmekte olan piramitten kaçar,ada şiddetlice patlamaktadır. Sahile varan Lara denize dalar ve Kayıp şehre giderken kullandığı tekneye varır. Patlamakta olan adaya bakar, sonra da kanlı ellerine bakar ve patlayan adayı geride bırakıp orayı terk eder. Lara gülümser, Larson'u gerçekten de dünyanın güvenliği için öldürdüğünü, kend bencilliği yüzünden öldürmediğin fark eder ve ufuğa doğru teknesini hareket ettirir.

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
I love youuuu !

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://tombraiderfanclub.yetkin-forum.com
 
Tomb Raider Hikaye
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Moralinmi Bozuk, Canınmı sıkılıyor ? O zaman Gir içeri Süper hikaye dinle komik hikaye

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Tomb Raider Fan Club :: Tomb raider hakkında :: Tomb Raider Anniversary-
Buraya geçin: